• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
В Баку пройшла ІІ звітно-виборча конференція Українського Конгресу Азербайджану
Опубліковано 27 жовтня 2018 року о 21:18

27 жовтня 2018 р. у приміщенні готелю «Hyatt Regency» в м.Баку відбулася ІІ звітно-виборча конференція Українського Конгресу Азербайджану.

В конференції взяли участь 89 депутатів від 7 районних організацій УКА (Сураханського, Карадагського, Сабунчінського, Ясамальського, Насімінського, Хатаінського, Бінагадінського районів).

На конференції в якості почесних гостей були присутні: Посол України в АР О.Міщенко, Голова групи дружби «Азербайджан-Україна» в Міллі Маджлісі АР Р.Гулієв, Голова Об’єднаного конгресу азербайджанців України Р.Тагієв, Голова організації ветеранів і інвалідів Карабахської війни АР М.Мехтієв, керівник апарату Бакинського міжнародного центру мультикультуралізму А.Гахраман, представник «Сокар» В.Абдуллаєв, представники інших громадських організацій та ЗМІ АР.

 

 

На початку конференції Прозвучали гімни України і Азербайджану. Присутні вшанували хвилиною мовчання померлих членів української громади, а також загиблих військовослужбовців в Україні та Азербайджані, які боролись за відновлення територіальної цілісності обох країн.

 

В своєму виступі Посол України О.Міщенко наголосив, що МЗС України приділяє особливу увагу співпраці з закордонними українськими організаціями. У цьому контексті О.Міщенко ознайомив учасників конференції з листом Заступника міністра закордонних справ України В.Боднаря, в якому висловлена подяка МЗС України Українському конгресу Азербайджану за тверду позицію українців АР щодо підтримки територіальної цілісності України в умовах триваючої російської військової агресії проти України.

Посол України позитивно відзначив роботу діаспорської організації за звітній період 2016-2018рр. Зокрема було відзначено принципову громадянську позицію членів УКА у беззастережній підтримці суверенітету України та засудженні Росії, як країни-агресора.

Послом було наголошено на роботі громади щодо збереження українських традицій, мови, культури, а також відзначено активну участь в усіх заходах ПУ щодо донесення правди в АР стосовно Голодомору в Україні в 1932-1933рр., Революції Гідності 2013-2014рр., та сучасної ситуації в Україні, зокрема на тимчасово окупованих територіях в Криму та ОРДЛО.

Також позитивно відзначено роботу другої української діаспорської організації в АР «Української громади ім.І.Франка в м.Сумгаїт».

Голова дипмісії України наголосив, що попри усі заклики Посольства – інша організація українців в АР, яка носить ім’я Т.Г.Шевченка, продовжує ганебну практику проведення своїх засідань в приміщенні проросійської організації «Співдружність» під прапорами та портретами очільників країни-агресора – Російської Федерації.

В цьому контексті Посол України нагадав, що за свою антиукраїнську поведінку один із активістів зазначеної української громади Н.Яндарова, рішенням Національної Комісії України була позбавлена статусу «закордонного українця».

Керівник дипмісії зазначив, що Посольство ніколи не змириться з такою ганебною поведінкою т.зв. «Української громади ім. Т.Г. Шевченка» і буде добиватися усіма можливими правовими способами зняття з назви цієї організації ім’я Тараса Шевченка, щоб не ганьбити його пам'ять як Великого Українця, який віддав своє життя в боротьбі за вільну і незалежну від царської Росії - Україну!

Також учасників звітньо-виборчої конференції УКА привітали: Голова групи дружби «Азербайджан-Україна» в Міллі Маджлісі АР Р.Гулієв, Голова Об’єднаного конгресу азербайджанців України Р.Тагієв, Голова організації ветеранів і інвалідів Карабахської війни АР М.Мехтієв.

 

 

Зі звітом про роботу Українського конгресу Азербайджану в період 2016-2018рр., виступив Голова правління Ю.Л.Осадченко. Він охарактеризував основні напрямки діяльності конгресу від початку його створення у 2012 році та досягнення в роботі за звітній період. Так, УКА самостійно та у співпраці з Посольством України було реалізовано близько 30 заходів. До найбільш знакових можна віднести: зустріч активу УКА з Президентом України П.О.Порошенком в рамках його офіційного візиту до АР в липні 2016р., зустріч з першим віце-прем'єр-міністром України С.І.Кубівим і міністром закордонних справ П.А.Клімкіним в жовтні 2017р., зустріч з делегацією Верховної Ради України на чолі з головою українсько- азербайджанської міжпарламентської групи дружби М.Курячим у березні 2017р., зустріч з першим заступником міністра освіти і науки України В.Ковтунцем, участь в урочистому заході, присвяченому 146-ій річниці з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки у лютому 2017р., презентація книги депутата Міллі Меджлісу Азербайджану, народного письменника Азербайджану і громадського діяча Ельміри Ахундова «Ільхам Алієв. Портрет президента на тлі змін» у травні 2017р., зустрічі з заступником міністра закордонних справ України В.М.Боднарем в травні 2018р. в Баку і в серпні 2018р. в Києві; зустріч з президентом Світового Конгресу Українців Є. Я.Чолієм, у квітні 2018р. За підсумками зустрічі УКА отримав запрошення стати членом Всесвітнього Конгресу.

 

Було відзначено роботу районних організацій УКА, які вносять посильний вклад у справу популяризації української культури і традицій. У доповіді було відзначено і спонсорів з числа представників української громади (директора ресторану «Солоха» Л.Алієву-Шестак, директора мережі піццерій «PizzaHoliday» Т.Шнипенко, заступника Голови правління П.Гуртовенка), які особисто підтримують ініціативи УКА.

Було висловлено вдячність Уряду України за надану з боку МЗС України допомогу у фінансуванні заходів які проводилися УКА протягом останніх років.

В ході обговорення звіту керівника УКА виступили: заступник Голови правління УКА П.Гуртовенко, член правління УКА В.В.Тимошенко, Голова Сураханського району УКА А.Копилова та Голова Насімінського району Л.Заірбекова.

 

 

Учасники конференції заслухали також звіт контрольно-ревізійної комісії УКА щодо фінансової діяльності УКА за звітній період.

Після доповіді і дебатів, відбулась процедура обрання Голови правління УКА, за результатами якої одноголосно було переобрано Ю.Л.Осадченко.

Делегатами конференції було прийнято звернення Українського конгресу Азербайджану до Президентів України П.Порошенка і Азербайджану І.Алієва, головною темою яких є підтримка курсу Президентів України і АР на забезпечення територіальної цілісності обох країн та подальший розвиток і поглиблення двосторонніх українсько-азербайджанських відносин.

 

На завершення роботи конференції відбулось нагородження старійшин та активістів української громади, а також концерт колективу художньої самодіяльності з виконанням українських та азербайджанських народних танців та пісень.

 

   

Після завершення конференції відбулося частування учасників заходу стравами традиційної української кухні, в тому числі від українського ресторану в м.Баку «Солоха», директором якого є Л.Алієва-Шестак.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux